Grafická súťaž

Grafická súťaž je súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR vyhlásilo v roku 2020 už 4. ročník súťaže.

Grafická súťaž je určená študentom stredných škôl, vysokých škôl alebo doktorandom na Slovensku. Hlavným cieľom súťaže je zvýšiť záujem žiakov o vedu a techniku a vedecké bádanie.

Téma tohtoročnej súťaže bola „Vedci – superhrdinovia dnešných dní“. V rámci tejto témy mohli študenti a doktorandi prostredníctvom svojich grafických návrhov prezentovať pozitívny dopad vedeckých výskumov na ľudstvo.

Víťazné práce pre rok 2020:

Kategória I: študenti stredných škôl

1. miesto - Dotyk vedy

1. miesto – Dotyk vedy

Autorka Jana z Popradu volá po pozornosti pre vedu a techniku. Upozorňuje tiež na narastajúci počet žien vo vede a ich úspešné objavy.

Špeciálne ceny:

Špeciálna cena - Hrdinovia dneška

Špeciálna cena – Hrdinovia dneška

Ním autor Martin z Bratislavy poukazuje na skutočných hrdinov, ktorým vďačíme za výsledky v oblasti zdravotníctva a v podstate aj za naše životy.

Špeciálna cena - Objavuj bez limitu

Špeciálna cena – Objavuj bez limitu

Autorka Ema z Bratislavy spája vesmír a oceán ako dve najmenej preskúmané oblasti. Ide zároveň o metaforu vedy, ktorej väčšia časť je pre nás stále neznáma a dá sa objavovať bez limitov.

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným.

 

Facebook event

 

Dokumenty k podujatiu Grafická súťaž:

Štatút (.pdf)

Pravidlá (.pdf)

Súhlas dotknutej osoby (.pdf)

Plagát (.pdf)

 

Výsledky súťaže a ďalšie informácie z vyhodnotenia grafickej súťaže v roku 2015 nájdete v našom archíve.