Ako robotika mení svet a Slovensko

Utorok 7. novembra o 9.00 h v CVTI SR na Lamačskej ceste 8A v Bratislave. Kapacita je naplnená.

Anotácia: 

Robotika mení svet nielen vo výrobe, ale aj vo všetkých činnostiach okolo nás. Dnes už neexistuje sektor, do ktorého by robotika neprenikla. Na prednáške sa pozrieme na to, aké roboty jestvujú a koľko z nich okolo nás pôsobí. Zameriame sa na Slovensko a povieme si, aké roboty na našom území dominujú, a pozrieme sa na výsledky výskumu a vývoja v oblasti robotiky na Slovensku. Prezentované budú predovšetkým riešenia vytvorené v Ústave robotiky a kybernetiky FEI STU. Dozvieme sa aj to, čo zaujímavé sa deje v priestoroch Národného centra robotiky, a uvidíme mnoho videí s dosiahnutými výsledkami.

Odkryte svoj potenciál na Robotickom workshope Vedeckej cukrárne:

Ponorte sa s nami do vzrušujúceho sveta robotiky. Robotický workshop Vedeckej cukrárne od FIRST Global Slovakia, o. z., vám pomôže objaviť kúzlo robotov, naučí vás efektívne plánovať, konštruovať a programovať v zábavnom a interaktívnom prostredí. Či už snívate o kariére vo vede a v inžinierstve, alebo ste len zvedaví, workshop je určený práve pre vás. Prihlásiť sa môžete ako skupina s troma až piatimi členmi. Počet miest je obmedzený na 25 študentov a workshop bude trvať približne štyri hodiny. Nezmeškajte túto skvelú príležitosť a registrujte sa (kapacita je naplnená).

O prednášajúcom:

Prof. Ing. František Duchoň, PhD., v súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Ústavu robotiky a kybernetiky na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FEI STU) a zároveň je predsedom Národného centra robotiky. Na univerzite pôsobí ako profesor v oblasti kybernetiky a je garantom troch predmetov: riadenie mobilných robotov, technické prostriedky riadenia a výrobné systémy. Vo výskume sa venuje predovšetkým lokalizácii a navigácii mobilných robotov, riadeniu priemyselných robotov a digitalizácii a modelovaniu výrobných procesov. Je autorom vyše 230 publikácií o robotike a príbuzných oblastiach, je spoluautorom štyroch patentov a desiatich úžitkových vzorov. Snaží sa prepájať firmy a akademickú pôdu a realizovať tak transfer technológií.