Európska noc výskumníkov 2020

Už 27. novembra 2020 sa môžete zúčastniť rozhovorov s vedcami, vidieť ako robia pokusy, či výskum. Podujatie pre popularizáciu vedy sa tento rok odohrá online.

Keď sa organizátori Európskej noci výskumníkov (ENV) na konci minulého roka dohodli, že v roku 2020 bude mottom tohto podujatia „Veda bez hraníc“, netušili, akým výstižným sa stane. Chceli len poukázať na to, že výskum a inovácie prekračujú geografické hranice a zachádzajú aj za hranice bežného poznania. Dôležitosť vedy a vedeckého bádania sa ešte výraznejšie ukázala v posledných mesiacoch, keď sa celá spoločnosť v boji s COVID-19 spolieha na vedecké poznatky a ľudí, ktorí za nimi stoja. Cieľom výnimočného programu Európskej noci výskumníkov je ukázať, že na Slovensku máme špičkových vedcov v rôznych oblastiach a priniesť  ich prácu prostredníctvom virtuálneho sveta aj do škôl a k vám domov.

Program tohtoročnej Európskej noci výskumníkov sa bude skladať z viacerých častí a formátov. Stručný súhrn podujatí ENV 2020 nájdete v článku na portáli Veda na dosah.

Kompletné informácie o podujatí nájdete na webe organizátorov: www.nocvyskumnikov.sk