Bohatý sprievodný program v rámci TVT po celom Slovensku

V rámci TVT 2019 si pre vás slovenské univerzity pripravili bohatý sprievodný program. Dekanát Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach pozýva na množstvo zaujímavých prednášok: Rakovina alebo keď sa bunky zbláznia, Biologická podstata stresu, Marketingový príbeh Aspirínu, Ako sa fotí čierna diera?, Ako využiť senzory smartfónu na zistenie svojej polohy v budove alebo Ako zvládať záťažové situácie. Kompletný program UPJŠ nájdete na stránke fakulty.

Na TVT 2019 prídu tento rok aj veľké mená z marketingu, hier i médií. Vďaka Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa môžete tešiť na rečníkov, ktorí prinesú aktuálne a veľké témy z oblasti žurnalistiky, digitálneho marketingu, médií, digitálnych hier, eventov a politického marketingu. Nenechajte si ujsť program, ktorý vám rozšíri obzory nielen v profesionálnom smere.

Filozofická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (FF UMB) prináša Dni vedy na UMBkde budete môcť zažiť Živú vedu FF UMB: Má dnes ešte zmysel venovať sa filozofii? alebo prednášku Náš vidiek: čo robí dedinu úspešnou? Pestrý sprievodný program FF UMB nájdete na webstránke fakulty.

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre organizuje Deň zdravia v komunite, či workshop Prvá pomoc. Vypočuť si budete môcť prednášku na tému Rock ako kultúrny fenomén alebo interaktívnu prednášku spojenú s workshopom Návrat do minulosti s archeológoiu. Viac o týchto ale aj dalších podujatiach UKF v Nitre sa dozviete v kompletnom programe.

Trnavská Univerzita v Trnave si taktiež pripravila zaujímavý  program v rámci TVT 2019. Tešiť sa môžete napríklad na Vedeckú čajovňu na témy európskej demokratickej kultúry, panelovú diskusiu November ´89 a súčasnosť s aktérmi novembra ´89, či prednášku Klimatické zmeny v dejinách: kolaps, migrácia, regenerácia týkajúcu sa klimatických zmien v minulosti, ktoré boli spojené s nestálym podnebím, úbytkom vodných zdrojov či stratou biodiverzity.