Pondelok s neurológiou na TVT 2020!

NCP VaT pri CVTI SR Vás pozýva na podujatie s názvom Pondelok s neurológiou, ktorého cieľom je priblížiť verejnosti vývoj mozgu a príčiny čoraz väčšieho počtu porúch spánku. Aké je vysvetlenie? Otázok do budúcnosti je zatiaľ viac ako odpovedí...

    Pondelok s neurológiou - wide banner

  

Pondelok s neurológiou sa uskutoční v pondelok 9. 11. 2020 ako jedno z hlavných podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2020 v Centre vedecko-technických informácií SR v online forme bez fyzickej prítomnosti divákov. Podujatie bude rozdelené na dva bloky prednášok, predpoludním o 9.00 hod. a popoludní o 17:00 hod. Obidve prednášky budú následne sprístupnené pre širokú verejnosť aj online.

V prvej prednáške bude RNDr. Ján Bakoš, PhD. rozprávať o vývine ľudského centrálneho nervového systému, s ktorým je spojené veľké množstvo presne regulovaných biologických procesov. Dopoludňajšia prednáška bude zverejnená 9. novembra 2020 o 9:00 hod. na YouTube CVTI SR.

V druhej prednáške sa MUDr. Martin Kucharík zameria na poruchy spánku a ich vplyve na dlhodobý zdravotný stav. Popoludňajšia prednáška bude streamovaná online 9. novembra 2020 o 17:00 hod. na tomto linku: https://archive.tp.cvtisr.sk/livestreams.php?str=1482799IAUUKLL10##videoplayer . Ak vás táto téma zaujala, otázky k nej posielajte do 6. novembra 2020 na mail vnd@cvtisr.sk. Otázky bude možné klásť aj počas prednášky prostredníctvom aplikácie Slido, alebo www.sli.do po zadaní hesla: tyzdenvedy. Záznam z podujatia bude neskôr dostupný na YouTube CVTI SR.

 

Tento rok sa TVT uskutoční v období od 9. do 15. novembra 2020. V dôsledku pandémie koronavírusu Covid-19  budú všetky podujatia dostupné len online, bez fyzickej účasti divákov.

* Zmena programu vyhradená.

Viac informácií o podujatí nájdete na webe www.tyzdenvedy.sk v sekcii Podujatia organizátorov.