Slovenská akadémia vied na TVT 2019!

Týždeň, kedy opäť budete môcť objavovať vedu počas vyše 400 popularizačných podujatí po celom Slovensku, ako sú napríklad prednášky, festivaly, workshopy či najrôznejšie súťaže s vedecko-technickým zameraním, sa už nezadržateľne blíži.

Do TVT 2019 sa každoročne zapája aj Slovenská akadémia vied (SAV). Čo si pre milovníkov vedy a techniky pripravila tento rok?

Ústavy SAV sa zapoja pestrým programom v rámci celého Slovenska. Okrem klasických dní otvorených dverí (DOD) sú pripravené aj prednášky či iné populárno-vedecké podujatia, kvízy, pozorovania, interaktívne semináre…

Matematický ústav má napríklad v programe pútavé prednášky na témy  Ako sínus s kosínusom rozhodujú o farbách jesenného lístia alebo Ako nájsť poklad, keď nemáš pamäť? Astronomický ústav organizuje Nočné pozorovanie oblohyAk počas DOD SAV zavítate do Centra experimentálnej medicíny, budete si môcť vypočuť blok popularizačných prednášok zameraných na priblíženie emočného správania zvierat, povahy a vzniku duševných porúch človeka, a ich modelovania v potkaních modeloch. Taktiež môžete zažiť ukážku testovania správania potkanov formou videa či prehliadku laboratória a stručnú ukážku laboratórnych postupov.

Sprievodný program Slovenskej akadémie vied je naozaj bohatý, podrobný prehľad prinášame v tabuľke TVT_2019_SAV_podujatia.

Zdroj a foto: www.sav.sk