Svetelné znečistenie… Čo nám hrozí?

Svetlá, svetlá, kamera, akcia! Ešte viac svetla! V rámci siedmeho ročníka Festivalu vedeckých filmov – FVF 2020, vám prinášame dokumentárne filmy venované aktuálnym témam. FVF 2020 sa uskutoční v stredu  11. novembra 2020, výnimočne v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku prostredníctvom bezplatného online vysielania.

Svetelné znečistenie… Čo nám hrozí? Túto otázku si kladie čoraz viac ľudí. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli tejto téme venovať v rámci tohtoročného FVF 2020. Na podujatí budú streamované dva vedecké dokumentárne filmy o problémoch s nadbytočným svetlom. Strata prirodzenej tmavej oblohy ovplyvňuje mnoho oblastí ľudského života a čím ďalej, tým viac sa vynárajú otázky o hrozbách svetelného smogu a jeho dopade na náš organizmus. Odpovede na ne budeme hľadať v dokumentárnych filmoch a následných diskusiách s odborníkmi. Premietanie sa uskutoční o 16:00 a 18:00 hod. Prístup na všetky online podujatia je bezplatný.

PROGRAM

Link na živé vysielanie:

https://archive.tp.cvtisr.sk/livestreams.php?str=147960E8M92OSY37##videoplayer

Počas oboch prednášok bude možné klásť otázky prostredníctvom aplikácie Slido, alebo na stránke www.sli.do po zadaní hesla: tyzdenvedy .

Svetelné znečistenie čo nám hrozí

 

Zmena programu vyhradená. Podujatie sa uskutoční v závislosti od aktuálnej pandemickej situácie a v súlade s pandemickými opatreniami platnými na území SR.

 

Zdroj: FVF_2020_pozvanka