Za vedou nemusíte chodiť, vďaka TVT príde k vám v online podobe

Už zajtra 9. septembra štartuje Týždeň vedy a techniky, ktorý sa uskutoční po 17. krát. Po prvý raz sa bude odohrávať výlučne v online priestore pomocou bezplatných prenosov. Hlavní predstavitelia vedy a techniky na Slovensku by vás na desiatky popularizačných podujatí, prednášok, workshopov a filmov úprimne a radi pozvali:

Zakladateľ projektu Vedátor Mgr. Samuel Kováčik, PhD. vo svojej pozvánke na TVT poukazuje na momentálne nepriaznivé podmienky pre vedcov, ktorí sa nemôžu stretávať so zahraničnými kolegami ani zúčastňovať odborných konferencií. „Zároveň sme prišli aj o styk s ľuďmi, ktorí sa o vedu zaujímajú a nám tento kontakt veľmi chýba.“ Vďaka Týždňu vedy a techniky si toto cenné spojenie vynahradíme už od 9. do 15. novembra 2020 prostredníctvom online prenosov TVT podujatí.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR opisuje 17. ročník Týždňa vedy a techniky, počas ktorého nemusíte za vedou chodiť vy, pretože veda príde k vám v online podobe. Vďaka TVT je verejnosti umožnené nazrieť do sveta slovenskej vedy a techniky. „Veda má veľa podôb a ja vás pozývam, aby sme ich spoznali spoločne počas Týždňa vedy a techniky 2020.“ dodáva Mgr. Branislav Gröhling.