Otvorenie Festivalu vedy a techniky AMAVET

Od 1. septembra Asociácia pre mládež vedu a techniku (AMAVET) spustila registráciu už 24. ročníka Festivalu vedy a techniky AMAVET 2021 (FVAT).

V rámci FVAT mali žiaci stredných a základných škôl z celého Slovenska možnosť zrealizovať svoje nápady a prihlásiť bádateľské projekty individuálne alebo v dvojčlenných tímoch.

Krajské kolá Festivalu AMAVET sa konali v októbri, z ktorých najúspešnejší súťažiaci postúpili na celoslovenské finále súťaže mladých vedátorov.

FESTIVAL VEDY A TECHNIKY AMAVET, ktorý je úvodným podujatím Týždňa vedy a techniky na Slovensku, začína v pondelok 8. novembra 2021 o 11:00 h v Zážitkovom centre vedy Aurelium, Bojnická 3 v Bratislave.

Víťazi celoslovenského finále Festivalu vedy a techniky AMAVET získavajú postup na prestížne svetové a európske prehliadky a súťaže, kde každoročne zaznamenávajú vynikajúce výsledky. Ako dôkaz uvádzame víťazstvo stredoškoláka Jakuba Gála, ktorý sa v roku 2021 zúčastnil prestížnej svetovej súťaže Regeneron ISEF, kde získal úžasné 2. miesto.

Viac na https://www.amavet.sk/amavet-na-regeneron-isef-2021-usa-2-miesto/

 

Amavet logo

 

Zdroj: Tlačová informácia 24. ročník FVaT