Týždeň vedy a techniky na Slovensku dnes odštartoval

Týždeň vedy a techniky na Slovensku dnes odštartoval! TVT 2019 potrvá od dnešného dňa až do nedele 10. novembra 2019. Počas celého týždňa budete mať možnosť navštíviť viac ako 400 podujatí po celom Slovensku.

MŠVVaŠ SR, v spolupráci s CVTI SR organizuje v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019 viacero zaujímavých podujatí.

V utorok 5. novembra 2019 si CVTI SR pripravilo pre verejnosť podujatie Utorok so živou prírodou. V dňoch 7. a 8. novembra 2019 budú v priestoroch výstaviska INCHEBA prebiehať hneď dve z hlavných podujatí organizátorov. Tým prvým je interaktívna výstava Veda netradične a druhým Festival vedy a techniky AMAVET 2019.

Vo štvrtok 7. novembra 2019 sa taktiež uskutoční Slávnostné vyhlásenie výsledkov fotografickej a výtvarnej súťaže. Počas neho si mladí a talentovaní žiaci a študenti prevezmú diplomy a vecné ceny.  “Krotitelia odpadov – vyčistime spolu svet” bola téma tohtoročnej výtvarnej súťaže. Téma fotografickej súťaže znela Prvky okolo nás.

Pre odbornú komunitu je pripravený Národný okrúhly stôl o vednej politike, ktorý sa uskutoční 6. novembra 2019.

Vyvrcholením Týždňa vedy a techniky na Slovensku bude galavečer pri príležitosti odovzdávania Ceny za vedu a techniku 2019. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 7. novembra 2019.

Ostatné podujatia, ktoré pre vás pripravili univerzity, firmy a rôzne inštitúcie nájdete na našom webe v sekcii Podujatia TVT. Podujatia si môžete vyfiltrovať podľa kraja, mesta, typu podujatia, cieľovej skupiny alebo konkrétneho dátumu. Veríme, že každý z vás si nájde niečo čo ho zaujme. Tešíme sa na vašu účasť!